W dniu 21 maja odbyła się kolejna edycja Dni Sulechowa. Koło nasze jak zwykle wzięło udział w tym regionalnym przedsięwzięciu. Kilku myśliwych wiele czasu poświęciło aby właściwie zaprezentować Koło na regionalnym i przygranicznym forum. Głównym zadaniem było pokazanie kultury i tradycji łowieckich związanych z ziemią lubuską, ale także zaprezentowanie wyrobów z dziczyzny w ramach konkursu „Nadodrzańskie Skarby”.

        W tym celu połączono wysiłek trzech kół łowieckich z rejonu Sulechowa, tj. Wojakowe Koło Łowieckie Diana Sulechów, Koło Łowieckie Piast z Sulechowa oraz Koło Łowieckie Grandel z Przegubiela. Ustalenia robocze nastąpiły dużo wcześniej aby być gotowym na festyn w parku przy Sulechowskim Domu Kultury. Dokonano zgłoszenia kół do udziału ponadto zaproszono do współpracy Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Babimostu. Koło Diana przygotowało wystawę interaktywną ze wspaniałymi eksponatami oraz prezentacją filmów o tematyce łowieckiej i historii Koła, duży wkład w tą część włożył długoletni członek Koła kol. Bogdan Wilczyński. Za część konsumpcyjną odpowiedzialny był kol. Cezary Bartosz, który przygotował „pieczeń z warchlaka w sosie kurkowym” oraz wiele innych specjałów kuchni myśliwskiej. W przygotowaniach także pomagał kol. Stanisław Jałoszyński. Koło Piast przygotowało wyroby masarskie z dziczyzny w tym „pasztet z dzika” a Koło Grandel zapewniło oprawę muzyczną sygnalisty myśliwskiego. Ponadto Bractwo Kurkowe zorganizowało wystawę związaną z bronią czarno prochową.

       W podsumowaniu Koło Diana zdobyło główną nagrodę za wcześniej wspomnianą pieczeń gdzie uznano wspaniałe walory smakowe pieczeni przygotowanej  przez kol. Cezarego Bartosz. Koło Piast zostało uhonorowane za pasztet. Ponadto obydwa Koła zdobyły egzekwio pierwszą nagrodę prezentacji „Nadodrzańskie Skarby”. Następnie Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej kol. Andrzej Skibiński wręczył podziękowania dla Kół za szerzenie tradycji łowieckich w regionie, wyróżniony został również Burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny za szerzenie idei łowiectwa wśród społeczeństwa sulechowskiego.

Tekst i zdjęcia: Robert Majdecki

Tekst i zdjęcia: Robert Majdecki

WKŁ Diana Sulechów, adres e-mail Koła: dianasulechow@gmail.com

  • google-plus-square
  • Twitter Square
  • facebook-square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now