Drugie polowanie w tym sezonie, Hubertowskie, odbyło się 7 listopada w obwodzie 130. Prowadzącym polowanie był kol. Jacek Kaiser a jego pomocnikiem kol. Tomasz Szczeciński. Rozpoczęcie odbyło sie na terenie Lesniczówki w Chwalimiu. Odprawę przed polowaniem przeprowaadził kol. Jacek Kaiser. W trakcie odprawy prezes kol. Robert Majdecki pogratulował ukończenia kursu w zakresie szacowania szkód łowieckich i wręczył zaświadczenia dla kolegów: Marka Śliwki i Dariusza Stawika. Nastepnie wszyscy wyruszyli na łowy do lasu w okolicy Wojnowa i Chwalimia.

Prowadzący z pomocnikim rozstawiali myśliwych na stanowiskach, kierowali sprawnie naganką,. Po dwóch miotach, zarzadzono przerwę na strawę, którą przygotwał osobiście kol. Jacek Kaiser.Zrealizowano to na polu biwakowym przy jeziorze Liny. Jadło było wyśmienite, a po kilku godzinach w lesie smakowało wszystkim.

Po przerwie przystapiono do realizacji planu polowania i poprowadzono kolejne mioty. W tych miotach zwierzyna również dopisała, ale myśliwi mniej. Pewnie lenistwo po posiłku zmiejszyło czujność myśliwych na stanowiskach. Po kolejnych dwóch miotach znaleźliśmy się w okolicach leśniczówki co syganlizowalo koniec polowania.

Jak widać na poniższym zdjęciu, po geście prowadzącego na zakończenie polowania, należy stwierdzic że Święty Hubert nie podarzył myśliwym na polowaniu imieninowym, ale czasami tak bywa, mimo to dał nam króla, a właściwie królową - pudlarzy, została nią nasza diana kol. Danuta Bułka. Składamy jej gratulacje, choć jedna nie zawiodła.

WKŁ Diana Sulechów, adres e-mail Koła: dianasulechow@gmail.com

  • google-plus-square
  • Twitter Square
  • facebook-square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now