PRACE WIOSENNE

      Na przedwiośniu dni są coraz cieplejsze i coraz dłuższe, wiosna zbliża się dużymi krokami. Okres ochronny dla większości zwierzyny, okres uzgodnień planów hodowlanych. Jest to idealny czas na prace w łowisku. Naprawa ambon i wysiadek, stawianie nowych urządzeń.

      Podczas zimowych dni myśliwi zbudowali swoje ambony i teraz rozpoczęli stawianie ich w wyznaczonych miejscach. 12 marca swoją ambonę A-2 na obwodzie 130 umiejscowił kol. Marek Rybarczyk a pomagał mu w tym stażysta Dawid Włoczkowski.

      19 marca, także w obwodzie 130, posadowiono podstawę do nowej ambony A-10a pod która miejsce wskazał łowczy koła kol. Jerzego Kruhlik. W pracach uczestniczyli członkowie koła i zaproszeni koledzy. Kolega Jacek Kaiser wraz z bratem Markiem i jego synem Aleksandrem oraz Marek i Andrzej  Skibińscy. Podczas montażu wizytował prace kolega Leszek Sulek. Dalsza część prac będzie wykonana niezwłocznie, tak aby nowe urządzenie służyło skutecznie członkom naszego koła.

      Ponadto w tym okresie wykonano pasy zaporowe dla dzików przed sezonem zasiewów, aby zmniejszyć szkody w płodach rolnych. W obwodzie 122 kukurydze wsiał w pasy zaporowe kol. Darek Stawik. Członek koła który zawsze służy doświadczeniem i pomocą w pracach rolnych, a na obwodzie 130 prace zorganizował kol. Jacek Kaiser, który sam rozsiał kukurydzę oraz wywiózł jabłka w łowisko.                                                                        Tekst: Robert MAJDECKI, zdjęcia: Jacek KAISER

WKŁ Diana Sulechów, adres e-mail Koła: dianasulechow@gmail.com

  • google-plus-square
  • Twitter Square
  • facebook-square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now