W związku z wiosennymi zasiewami na polach w obwodach dzierżawionych przez Koło w dniu 30 kwietnia myśliwi rozpoczęli prace nad ograniczeniem szkód łowieckich. Zbiórkę myśliwych zarządzono w leśniczówce Chwalim. Pracami kierował kol. Jerzy Kruhlik oraz Jacek Kaiser.

       Przybyli myśliwi wykonali prace związane z naprawą opłotowania oraz rozstawieniem na polach odstraszaczy zapachowych w celu zmniejszenia szkód za które koło będzie musiało zapłacić odszkodowanie rolnikom. Prace te realizowane były nie tylko 30 kwietnia, ponieważ myśliwi cały czas rozstawiają odstraszacze na polach gdzie rolnicy dokonują zasiewów.

         Drugą formą zminimalizowania szkód łowieckich w zasiewach są utrzymywane dyżury na wyznaczonych uprawach. Dyżury te realizują myśliwi Koła, którzy to pilnują pól przez całą noc, od zmierzchu do świtu, wtedy kiedy aktywność dzików jest największa. Wszystkie te prace są bardzo pomocne ale i tak nie w pełni chronią Koło przed szkodami.

         Sprawami oceny szkód i odszkodowaniami zajmuje się kol. Jerzy Kruhlik, który wiele swojego czasu poświęca na wyjazdy na pola w celu oceny szkód wyrządzonych przez zwierzynę w zasiewach a później w płodach rolnych. Praca ciężka ponieważ wiele razy narażony jest na uszczypliwe uwagi ze strony rolników jak i ich gniew. Mimo to kol. Jerzy Kruhlik stara się jak może pogodzić dobro Koła i rolników.

Tekst i zdjęcia: Robert Majdecki

WKŁ Diana Sulechów, adres e-mail Koła: dianasulechow@gmail.com

  • google-plus-square
  • Twitter Square
  • facebook-square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now