SZKOLENIE WETERYNARYJNE

         W dniu 29.09.2017 o godz. 17.00 w domku myśliwskim w Klępsku rozpoczęło się szkolenie weterynaryjne dla myśliwych. Szkolenie prowadził dr n. wet. Jan Mejnartowicz, a jego tematem było „Postępowanie myśliwych z odstrzelonym zwierzęciem w łowisku”. Szkolenie zorganizowane było przez Koło Diana Sulechów dla myśliwych z koła oraz dla myśliwych z zaprzyjaźnionego Koła Łowieckiego Sokół Babimost.

 

          Szkolenie rozpoczął Prezes Koła kolega Robert Majdecki, który powitał zgromadzonych i zaprosił do wysłuchania wykładu. Następnie głos zabrał prowadzący kolega Jan Mejnartowicz. W swoim wykładzie poruszył zagadnienia związane z anatomią, fizjologią oraz behawioryzmem zwierząt łownych, a w tym także nietypowe zachowania związane z chorobami zwierząt. Omówił najczęściej występujące zmiany anatomopatologiczne u odstrzelonych zwierząt oraz przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności, zdrowia zwierząt i wymagań jakie powinny być spełnione aby pobrać mięso zwierzyny łownej na użytek własny przez myśliwego.

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Szkolenie trwało długo, ponieważ w trakcie wykładu wynikło wiele pytań związanych z omawianą tematyką. Wielu myśliwych zainteresowało się tym problemem, wcześniej nie zdając sobie sprawy z powagi problemu. Ponadto Koło Diana przygotowało kawę oraz drobne przekąski, więc można było chwilę posiedzeń. Szkolenie zakończyło się wydaniem certyfikatów z odbytego szkolenia. Na zakończenie Prezes Koła podziękował prowadzącemu, a wszystkich myśliwych zaprosił na pierwsze wspólne polowanie obu kół, które odbędzie się 2 grudnia.

 

Tekst: Robert Majdecki, zdjęcia: Bogdan Wilczyński

WKŁ Diana Sulechów, adres e-mail Koła: dianasulechow@gmail.com

  • google-plus-square
  • Twitter Square
  • facebook-square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now