ZŁOTY ROGACZ - SREBRNE SZABLE 2017

W dniach 1 - 2 września odbyła się kolejna edycja polowania integracyjnego Koła Diana "Złoty rogacz - srebrne szable 2017"

Polowanie rozpoczęło się w piątek posiedzeniem Zarządu. Odprawę myśliwych przed polowaniem przeprowadził Prezes Koła wraz z Łowczym. Na wstępie zgodnie z ceremoniałem Prezes powitał knieję, zaproszonych gości, myśliwych Koła oraz omówił regulamin polowania. Kolejnym elementem zbiórki było uroczyste wręczenie Brązowych Medali Zasługi Łowieckiej dla kolegów: Marka Pawłowskiego i Cezarego Bartosza, medale wręczał członek Okręgowej Rady Łowieckiej kolega Andrzej Skiba.

Następnie Łowczy Koła omówił warunki bezpieczeństwa, gatunki zwierzyny na które można polować oraz przystąpił do losowania. Po losowaniu myśliwi zapisywali się na polowanie według wylosowanej kolejności. każdy musiał w myślach, przed wpisem, rozważyć: gdzie się zapisać aby pozyskać najokazalszego zwierza i czy św. Hubert w tym dniu podaży. Polowanie trwało od wieczornego wyjścia w piątek do sobotniego poranka. Myśliwi z wieczora i z rana polowali na rogacze i jelenie byki a w nocy na dziki i drapieżniki. 

W sobotę zaplanowano pokot i biesiadę myśliwską. O godz. 16.00 rozpoczął się pokot. Na wstępnie sygnalista kolega Robert Gasztyk zagrał sygnał "koniec polowania". Prezes Koła omówił pozyskanego zwierza. W związku z nieprzyjazną polowaniu pogodą nie było się czym chwalić. Jak się okazało św. Hubert nie był zbytnio szczodry, na pokocie leżały trzy lisy i jenot. Królem polowania został kolega Tomasz Szczeciński który pozyskał dwa lisy, a wicekrólem kolega Stanisław Jałoszyński za pozyskanie lisa i jenota.

Gratulacje !!! Po sygnałach "król polowania", "lis na rozkładzie" i "jenot na rozkładzie" myśliwi wysłuchali "Darz Bór". Następnie wszystkim uczestnikom polowania i zaproszonym gościom Zarząd Koła wręczył kubki z wizerunkiem rogacza i logo Koła. Polowanie integracyjne zakończyła wspólna biesiada w Domku myśliwskim. Za przygotowanie biesiady nalezą się szczególne podziękowania kolegom: Cezaremu Bartoszowi, Dariuszowi Kołodziejczykowi Markowi Śliwce oraz Mirosławowi Szafranowi - przyjacielowi Koła.

Tekst i zdjęcia: Robert Majdecki

WKŁ Diana Sulechów, adres e-mail Koła: dianasulechow@gmail.com

  • google-plus-square
  • Twitter Square
  • facebook-square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now